TOPRAK DOSTU BÜYÜKŞEHİR, ÇİFTÇİ DOSTU BAŞKAN

TOPRAK DOSTU BÜYÜKŞEHİR, ÇİFTÇİ DOSTU BAŞKAN

HABER TARİHİ: 28 Mart 2019
107 Kişi okudu

Tarıma yaptığı desteklerle Türkiye'ye örnek olan uygulamalara imza atan Başkan Osman Zolan’ın yeni dönemde hayata geçireceği tarım projeleri ile; toprak çalışacak, Denizli kazanacak

Özellikle Büyükşehir olduktan sonra imkanlarını çiftçinin menfaatine yönlendiren ve tarıma sağladığı destekle büyük takdir toplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın, yeni dönem tarım projeleri dikkat çekiyor.

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan’ın Denizli için açıkladığı 258 Vizyon Proje arasında belki de en çok dikkat çekeni tarım destekleri oldu. Bugüne kadar kestane üretim tesisinden, yeni kooperatiflerin kurulmasına, çiftçiye gübre desteğinden, sulama sistemlerine kadar sayısız üretici desteğine imza atan Başkan Osman Zolan’ın yeni projeleri topraktan kazananları heyecanlandırdı.

 

EKONOMİ İÇİN BÜYÜK KAZANIM

Ekonomiye büyük bir kazanım sağlayacak Organize Sera Bölgesi ile üreticilerin en büyük dertlerinden biri olan lisanslı depo sorununa çözüm projelerini paylaşan Başkan Zolan’ın bu projeleri de hayata geçirmesi, kent ekonomisi ve ülke tarım sektörüne büyük kazanımlar sağlayacak.

 

YAPILMAYANLAR YAPILACAK

Başkan Zolan’ın açıkladığı tarım projeleri ve destekleri arasında Denizli’de bugüne değin yapılmayan, sadece tarımsal üretim anlamında değil, turizme de kazandırılacak nitelikli ürünlerin üretiminin desteklenmesi de bulunuyor.

 

ÖNCE DENİZLİ, ÖNCE DENİZLİ TARIMI, ÖNCE DENİZLİ ÇİFTÇİSİ

Tarımla ilgili her konu açıldığında öncülüğün her zaman Denizli tarımı ve çiftçisinde olduğunu belirten Başkan Zolan, “Toprak, çiftçi bizim her şeyimiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçimize, sınırsız desteğimiz sürecek. Büyükşehirimizin tüm imkanlarını çiftçilerimiz için seferber etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR, SADECE ÜRETİM DEĞİL, SATIŞA DA ARACI OLACAK

Başkan Zolan’ın ‘Yerel üreticinin desteklenmesi’ başlığı ile açıkladığı proje kapsamında çiftçi ile Büyükşehir tam anlamıyla dost olacak. Denizli’deki yerel üreticilerin desteklenmesi amacıyla üretime konu tüm ürünlerle ilgili ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek, standartlar belirlenecek ve akreditasyon sağlanacak. Bu ürünlerin kullanımı teşvik edilecek. Aynı zamanda bu ürünlerin ulusal ve uluslararası alanda satış ve pazarlanması için tanıtım çalışmaları yapılacak.

 

DENİZLİ’YE YENİ UFUKLAR AÇACAK PROJELER

Başkan Zolan’ın açıkladığı tarıma destek paketinde öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

 

TARIMSAL SULAMAYA DESTEK: Tarımsal sulamaya destek kapsamında; ihtiyaç duyulan tüm bölgelere beton sulama kanalları, sulama havuzu ve boru desteği verilecek.

 

SERACILIĞA TAM DESTEK: İlçelerimizde sera yapımı ve bununla ilgili altyapı çalışmalarına tam destek verilecek. Aynı zamanda bu seralarda, kuruldukları ilçelere özgü tarım ürünlerinin üretilmesi sağlanacak. Bu konuda üreticilerle eğitim çalışmaları yapılacak.

 

ÜRETEN VE KAZANAN ÇİFTÇİ PROJESİ: Ceviz Fidanı Dağıtımı, Çiftçilere Teknik Ve Teçhizat Desteğinde Bulunulacak, Tohum Desteği Yapılacak, Mera Alanları Islah Edilecek.

 



© Copyright 2019 Osman Zolan - Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı